Akordeonový orchestr MUSICA HARMONICA oslavil své 20. výročí

Akordeonový orchestr MUSICA HARMONICA oslavil své 20. výročí

Se skvělými hosty od nás i ze zahraničí, za podpory svých příznivců a posluchačů a také v úžasné formě, oslavil akordeonový orchestr ZUŠ Červený Kostelec v Divadle J. K. Tyla své 20. narozeniny. Koncert, na kterém zazněly skladby napříč staletími, od hudby současné, muzikálové, moderní i klasické. Vše pod taktovkou Jaroslava Kubečka, který je zakladatelem souboru a více jak 30 let působí na naší umělecké škole. „Jarda“, jak mu každý říká, udává ten správný směr všem zájemcům o akordeon. Koncert se konal v duchu setkání žáků současných i bývalých, někteří se již věnují hudbě na profesionální úrovni a nadále s orchestrem rádi spolupracují. Příkladem bylo vystoupení skvělého bubeníka Jakuba Nývlta s kapelou Karol komenda Grup ze Slovenska, nebo akordeonisty Jana Kašpara, studujícího na konzervatoři J. Ježka v Praze. Velikou lahůdkou koncertu bylo vystoupení Českého akordeonového tria Královské akademie v Dánsku, seskupení tří mladých akordeonistů, kteří dnes patří mezi výrazné hudební osobnosti u nás i v zahraničí. V programu vystoupily i dětské pěvecké sbory Ozvěna (Slovensko) a Červánek, sbory, s kterými orchestr tradičně vystupuje.

Ještě jednou blahopřejeme orchestru k jeho mladým narozeninám, děkujeme za výjimečný hudební zážitek a přejeme všem členům spoustu koncertů a setkání, kde posluchači odchází s tak krásným pocitem z hudby, jako jsme my odcházeli z toho nedělního.

Děkujeme Spolku SRPDŠ při ZUŠ za uspořádání narozeninového koncertu. Také děkujeme Městu Červený Kostelec a autodopravě Volhejn s.r.o. za finanční podporu projektu.

za ZUŠ MgA. Leoš Nývlt, ředitel školy

Prohlédněte si fotografie z narozeninového koncertu

Výročí Musica Harmonica

 

Audio záznam z koncertu