Akordeonový orchestr MUSICA HARMONICA oslavil své 20. výročí

Akordeonový orchestr MUSICA HARMONICA oslavil své 20. výročí

Se skvělými hosty od nás i ze zahraničí, za podpory svých příznivců a posluchačů a také v úžasné formě, oslavil akordeonový orchestr ZUŠ Červený Kostelec v Divadle J. K. Tyla své 20. narozeniny. Koncert, na kterém zazněly skladby napříč staletími, od hudby současné, muzikálové, moderní i klasické. Vše pod taktovkou Jaroslava Kubečka, který je zakladatelem souboru a více jak 30 let působí na naší umělecké škole. „Jarda“, jak mu každý říká, udává ten správný směr všem zájemcům o akordeon. Koncert se konal v duchu setkání žáků současných i bývalých, někteří se již věnují hudbě na profesionální úrovni a nadále s orchestrem rádi spolupracují. Příkladem bylo vystoupení skvělého bubeníka Jakuba Nývlta s kapelou Karol komenda Grup ze Slovenska, nebo akordeonisty Jana Kašpara, studujícího na konzervatoři J. Ježka v Praze. Velikou lahůdkou koncertu bylo vystoupení Českého akordeonového tria Královské akademie v Dánsku, seskupení tří mladých akordeonistů, kteří dnes patří mezi výrazné hudební osobnosti u nás i v zahraničí. V programu vystoupily i dětské pěvecké sbory Ozvěna (Slovensko) a Červánek, sbory, s kterými orchestr tradičně vystupuje.

Ještě jednou blahopřejeme orchestru k jeho mladým narozeninám, děkujeme za výjimečný hudební zážitek a přejeme všem členům spoustu koncertů a setkání, kde posluchači odchází s tak krásným pocitem z hudby, jako jsme my odcházeli z toho nedělního.

Děkujeme Spolku SRPDŠ při ZUŠ za uspořádání narozeninového koncertu. Také děkujeme Městu Červený Kostelec a autodopravě Volhejn s.r.o. za finanční podporu projektu.

za ZUŠ MgA. Leoš Nývlt, ředitel školy

Prohlédněte si fotografie z narozeninového koncertu

Výročí Musica Harmonica

 

Audio záznam z koncertu

Výtvarný plenér

Výtvarný plenér

Dne 18. září jsme s žáky z výtvarného oboru malovali krajinu v plenéru. První zastávkou byl rybník Špinka. Poté jsem se přemístili nad Rtyni v Podkrkonoší, kde žáci zaznamenali pohled na hory. I přes nepřízeň počasí se díla žákům podařila a my jim tímto děkujeme za velké nasazení při tvorbě. Výtvarné práce bude možné zhlédnout na výstavě Otisky krajiny od 26. 9. do 31. 10. 2019  v Zahradní kavárně Trees Červený Kostelec.

Fotomomentky z akce

Výtvarný plenér

Mimořádný koncert hudebních hvězd u nás v Kostelci

Mimořádný koncert hudebních hvězd u nás v Kostelci
Divadlo J. K. Tyla dne 13. října 2019 v 17 hodin

Vážení rodiče a milí hosté programů školy,

dovolte nám, abychom vás pozvali na koncert akordeonového orchestru MUSICA HARMONICA, který v tomto školním roce oslaví své 20. výročí od svého založení. K tomuto výročí jsme pozvali několik významných hostů. Věříme, že toto mimořádné hudební setkání bude důstojnou oslavou a zároveň výjimečných hudebním zážitkem pro vás.

Hosté:

Check Accordion Trio /české akordeonové trio Královské akademie v Dánsku/

USKUPENÍ TŘÍ MLADÝCH AKORDEONISTŮ STUDUJÍCÍCH POD VEDENÍM DOC. JYTTE VON RÜDEN NA NÁRODNÍ HUDEBNÍ AKADEMII V DÁNSKÉM ODENSE. Trio vzniklo v roce 2017 a již za tak krátkou dobu si vydobylo uznání jak v rámci široké, tak i odborné veřejnosti v České republice i v Dánsku, především díky velmi rozmanitému repertoáru. Hlavním cílem Markéty Laštovičkové, Marie Čejnové a Michala Karbana je ukázat akordeon ve všech možných polohách a hudebních žánrech. Zaměřují se především na klasickou hudbu, ale v repertoáru nalezneme i moderní akordeonovou literaturu, balkánskou hudbu, argentinská tanga či minimalistické skladby.

kapela Karol Komenda Grup

Slovenský kytarista a zpěvák KAROL KOMENDA se v roce 2013 proslavil účastí v soutěži Česko-slovenká SuperStar, kde dokázal oslovit porotu i televizní diváky natolik, že ho poslali rovnou do finále této talentové soutěže. Během koncertu se představí za doprovodu vynikajícího baskytaristy Samuela Barcíka a Jakuba Nývlta – bývalého žáka školy, dnes vyhledávaného hráče na bicí.

Během koncertu vystoupí zahraniční host ze Slovenska – DPS Ozvěna spolu s DPS Červánek

Řídí: Jaroslava Kubeček

Moderuje: František Šedivý Čro VLTAVA

Partneři projektu: Město Červený Kostelec, MKS Červený Kostelec, Autodoprava Volhejn s.r.o.

Předprodej: IC Červený Kostelec , www.123vstupenka.cz

 

Karol Komenda Check Accordion Trio

Zahradní slavnost školy, jako předzvěst prázdnin…

Zahradní slavnost školy, jako předzvěst prázdnin…

Letošní školní rok je opět u konce. Až budete číst tyto řádky, žáci i učitelé budou již na zasloužených prázdninách. Budova školy uzamkne své dveře. Zkrátka a jednoduše, i my si musíme odpočinout, načerpat novou energii, abychom, až září zaťuká na dveře, byli připraveni vytvářet společně se žáky nové umělecké projekty a mohli tak potěšit Vás, naše fanoušky, přátelé, diváky i posluchače.

Děkuji tedy všem pedagogům i rodičům, kteří se na zdárném průběhu celého školního roku podíleli. Především musím poděkovat našim žákům, za jejich píli a krásný přístup k umění jako takovému. Nemohu opomenou poděkovat Městu Červený Kostelec a společnosti autodoprava Volhejn s.r.o. za celoroční podporu naší činnosti.

Přeji všem krásné prázdniny, užijte si léto a já se budu těšit na všechny v září.

MgA. Leoš Nývlt, ředitel školy

Fotogalerie Zahradní slavnosti 2019 na volnočasovém portálu Červeného Kostelce

 

Výroční koncert dětských pěveckých sborů

Výroční koncert dětských pěveckých sborů

Dne 2.6. se konal výroční koncert dětských pěveckých sborů Hvězdičky, Sluníčko, Červánek a Jitřenka – pod vedením paní učitelky Evy Kubečkové a s klavírním doprovodem Jaroslava Kubečka – v kostele CČSH, Husův sbor. V téměř zaplněném sále nám příznivci sborového a sólového zpěvu připravili velmi milou atmosféru a děti zpívaly také s velkou chutí a radostí. Děkujeme všem kteří se přišli podívat, přejeme jim krásné prázdniny a těšíme se na další společné setkání v příštím školním roce.
Výroční koncert dětských pěveckých sborů    Výroční koncert dětských pěveckých sborů

Žáci ZUŠ se představili ve světle ramp

Žáci ZUŠ se představili ve světle ramp

V neděli se v Divadle J. K. Tyla představili žáci ZUŠ v Červeném Kostelci svým hudebním výkonem, který se ve škole naučili.

Na pódiu divadla se představily orchestry a soubory školy za podpory hráčů a sólistů Městského dechového orchestru Červený Kostelec. Za jejich skvělé výkony je posluchači odměnili vydatným potleskem. Pořadem provázela Hana Řezníková – Kukulová.

Prohlédněte si fotogalerii na webu www.ckzije.cz
Foto: Jiří Mach – redaktor Červenokosteleckého zpravodaje

Koncert Ve světle ramp

Audiozáznam z koncertu

Výtvarný obor – V zajetí grafiky

Výtvarný obor – V zajetí grafiky

Celý leden a únor se žáci výtvarného oboru zabývali grafickými technikami (linoryt, tisk z matrice). Dne 15. února jsme navštívili Galerii výtvarného umění v Náchodě. Zde byl pro nás připraven Edukačně-výtvarný program k výstavě Tkáň – informelní tendence českého umění ve sbírce Alšovy jihočeské galerie. Žáci si vytvořili matrice pomocí rýh a škrábanců, které následně otiskli. Vznikly tak krásné tisky z hloubky. Za výtvarné třídy P. Kejzlarová a R.G.Šimková

Prohlédněte si fotogalerii

VO - V zajetí grafiky

 

 

DPS Červánek vystoupil s Václavem Neckářem

DPS Červánek vystoupil s Václavem Neckářem

Dne 18.ledna 2019 se uskutečnil v náhradním termínu Vánoční koncert Václava Neckáře, skupiny Bacily a DPS Červánek. Ve zcela vyprodaném divadle jsme prožili krásný večer s velmi milým panem Neckářem, legendárním českým zpěvákem a bylo nám ctí spoluúčinkovat po celou druhou polovinu koncertu, na který jsme se pečlivě připravovali.  Kapela byla velmi spokojená a chválila Červánek za perfektně zvládnuté písničky. Závěrečný standing ovation byl velmi příjemným zhodnocením spokojenosti diváků.
Jaroslav Kubeček
DPS Červánek a Václav Neckář DPS Červánek a Václav Neckář
DPS Červánek a Václav Neckář

Rodák z Červeného Kostelce a bývalý žák ZUŠ zástupcem české kultury v 30 zemích světa

Rodák z Červeného Kostelce a bývalý žák ZUŠ zástupcem české kultury v 30 zemích světa

Rok 2018 se nesl ve znamení významných dějinných milníků spojených s Československem potažmo Českou republikou. Nejvýznamnějším z nich bylo nesporně jubileum 100 let od vzniku Československa, které jsme si v naší republice připomínali zejména v den jeho vzniku 28. října.

Důležitým činitelem celoročně trvajících oslav vzniku ČSR v zahraničí se stal červenokostelecký rodák houslista Pavel Burdych, který je zároveň i absolventem ZUŠ v Červeném Kostelci. Se svojí klavírní partnerkou slovenskou pianistkou Zuzanou Berešovou, s níž v roce 2004 založil soubor Československé komorní duo, interpretovali skladby autorů české a slovenské klasické hudby v takřka 30 zemích světa.

Československé komorní duo se stalo pro celý rok 2018 rezidenčním souborem diplomatických misí České a Slovenské republiky. Oba umělci své mistrovství představili publiku nejen v metropolích na evropském kontinentě (Atény, Bern, Budapešť, Bukurešť, Dublin, Kišiněv, Lisabon, Nikósie, Podgorica, Riga, Řím, Stockholm, Varšava, Vilnius) ale i v Asii (Jakarta, Peking, Šanghaj, Taipei, Zhongjie) Americe (Brasilia, Havana, Recife, Salvador, Sao Paulo) a Africe (Káhira, Nairobi).

Ohlasy publika z řad diplomatických zástupců, českých a slovenských krajanů i běžných posluchačů byly mimořádně pozitivní, což potvrzují zprávy Ministerstva zahraničních věcí ČR umístěné na jeho webových stránkách.

Děkujeme Pavlu Burdychovi za výraznou propagaci naší školy i přínos české hudby a kultury v zahraničí. Přejeme hodně úspěchů v roce 2019.

MgA. Leoš Nývlt, ředitel školy

Fotografie: (c) Soukromý archiv Pavla Burdycha 

Manial Palace v Káhire   Hotel Mandarin Oriental v Jakarte   Národne múzeum umenia v Kišiňove   Lisabon - Palácio FozO-bank v TaipeiVeľvyslanectvo ČR vo Vilniuse