ZÁPIS ŽÁKŮ na školní rok 2021-2022

ZÁPIS ŽÁKŮ na školní rok 2021-2022

květen – prostor pro nové talenty se zájmem o studium

Hudební obor

Studijní zaměření: hra na flétnu, hoboj, klarinet, saxofon, fagot, trubku, pozoun, baryton, lesní roh, tubu, housle, violu, violoncello, kontrabas, klavír, akordeon, EKN-keyboard, bicí nástroje, sólový a sborový zpěv
Nové studijní zaměření: HRA NA KYTARU, POPOVÝ A MUZIKÁLOVÝ ZPĚV

Taneční obor /lidový, klasický a moderní tanec/

Výtvarný obor /malba, kresba, grafika, keramika/

Uchazeči se mohou přihlásit do 31.5.2021

Studium je určeno pro zájemce od 5 let věku dítěte (dosaženého k 1.9.2021). Zájemce o více oborů musí vyplnit přihlášku na každý obor zvlášť. U hudebního oboru vyznačte zájem o nástroj, nebo sólový zpěv. Do poznámky případně doplňte zájem o sborový zpěv (pokud nebyl označen již jako hlavní studijní zaměření). Pro žáky školy je ke hře na nástroj sborový zpěv vyučován zdarma, jako příležitost dalšího rozvoje a prezentace školy.

Na základě počtu uchazečů a možností školy určí vedení termín talentových zkoušek. V současné době dle epidemiologické situace ve školství (červen–srpen).

O termínu budou uchazeči písemně informováni na e-mail zadaný v přihlášce, včetně počtu volných míst ke studiu na jednotlivých oborech. Případné dotazy pište na adresu: zusck@zusck.eu, nebo telefonicky na tel: 491 461 769.

Elektronickou přihlášku najdete ZDE.

Děkujeme za zájem o studium a těšíme se na vás. Vedení školy

Silvestrovské video Junior Big Bandu

Silvestrovské video Junior Big Bandu

Vážení přátelé, rodiče, žáci a příznivci školy,

chceme vás tímto pozvat ke zhlédnutí videa, které pro vás připravili žáci a učitelé Junior Big Bandu. Uvidíte, že i distanční výuka dává nové podněty k činnostem žáků, např. v podobě distančních nahrávek, zajímavé práce ve studiu a úsměvného natáčení v prostorách školy.

Snad ve vás silvestrovké video vyvolá dobrou náladu a úsměv na tváři po celý nastávající rok 2021.
Tak hodně zdraví a pozitivní energie vám přeje Junior Big band školy.

Dětské pěvecké sbory natočily vánoční CD

Dětské pěvecké sbory natočily vánoční CD

DPS Červánek a Jitřenka stihly před pandemií natočit Vánoční CD, které se právě v těchto dnech dokončilo. Přinášíme tímto vánoční pozdravy všem našim příznivcům v podobě audio ukázky  a v případě zájmu kontakt na paní učitelku Kubečkovou ( tel,: 731 358 137).
Přejeme Vám všem šťastný nový rok a věříme , že naše nahrávky Vás potěší a přinesou pohodu v této nelehké době. Manželé Kubečkovi

 

Audio ukázky
Gordon Young: Alleluia

 

Spiritual: Ipharadisi

  

IHelge Förde, arr. Robert Sund: If you’re happy

  

Tradicional, arr. Juan Tony Guzman Cantemos a Maria

 

Obal CD
Vánoční CD pěveckých sborůVánoční CD pěveckých sborů

 

Úspěchy žáků na soutěži Karlovarský skřivánek

Úspěchy žáků na soutěži Karlovarský skřivánek

  • 3. místo Natálie Syrovátková
  • 2. místa: Veronika Smrčková a Veronika Rejchrtová
  • 1. místa: Adélka Olbortová, Kateřina Pozděnová
  • 1.místo s postupem: Kristýna Vojtěchová

Vystoupení v Hospici Anežky České

Vystoupení v Hospici Anežky České

V úterý 12. 11 .2019 se žáci hudebního oboru naší školy zúčastnili a svým vystoupením zpestřili Den otevřených dveří v Hospici Anežky České. V půlhodinovém odpoledním pásmu se představili D. Kozlová a K. Kábrtová na violoncello, M. Hejna na kontrabas, A. Nocarová, V. Bařtipánová a N. Machová na flétny a E. Burešová a S. Hejnová na klavír. Vystoupení žáků velmi potěšilo návštěvníky, klienty a personál Hospice. Zároveň bylo generálkou na večerní vystoupení v ZUŠ. Všem zúčastněným bych chtěla poděkovat za vzornou reprezentaci školy. Zvláštní poděkování patří paní učitelce Janě Šimkové Vitverové, která svým dopoledním koncertem na violoncello též podpořila vydařený den v Hospici.

Prohlédněte si fotografie z vystoupení

Vystoupení v Hospici Anežky České

Akordeonový orchestr MUSICA HARMONICA oslavil své 20. výročí

Akordeonový orchestr MUSICA HARMONICA oslavil své 20. výročí

Se skvělými hosty od nás i ze zahraničí, za podpory svých příznivců a posluchačů a také v úžasné formě, oslavil akordeonový orchestr ZUŠ Červený Kostelec v Divadle J. K. Tyla své 20. narozeniny. Koncert, na kterém zazněly skladby napříč staletími, od hudby současné, muzikálové, moderní i klasické. Vše pod taktovkou Jaroslava Kubečka, který je zakladatelem souboru a více jak 30 let působí na naší umělecké škole. „Jarda“, jak mu každý říká, udává ten správný směr všem zájemcům o akordeon. Koncert se konal v duchu setkání žáků současných i bývalých, někteří se již věnují hudbě na profesionální úrovni a nadále s orchestrem rádi spolupracují. Příkladem bylo vystoupení skvělého bubeníka Jakuba Nývlta s kapelou Karol komenda Grup ze Slovenska, nebo akordeonisty Jana Kašpara, studujícího na konzervatoři J. Ježka v Praze. Velikou lahůdkou koncertu bylo vystoupení Českého akordeonového tria Královské akademie v Dánsku, seskupení tří mladých akordeonistů, kteří dnes patří mezi výrazné hudební osobnosti u nás i v zahraničí. V programu vystoupily i dětské pěvecké sbory Ozvěna (Slovensko) a Červánek, sbory, s kterými orchestr tradičně vystupuje.

Ještě jednou blahopřejeme orchestru k jeho mladým narozeninám, děkujeme za výjimečný hudební zážitek a přejeme všem členům spoustu koncertů a setkání, kde posluchači odchází s tak krásným pocitem z hudby, jako jsme my odcházeli z toho nedělního.

Děkujeme Spolku SRPDŠ při ZUŠ za uspořádání narozeninového koncertu. Také děkujeme Městu Červený Kostelec a autodopravě Volhejn s.r.o. za finanční podporu projektu.

za ZUŠ MgA. Leoš Nývlt, ředitel školy

Prohlédněte si fotografie z narozeninového koncertu

Výročí Musica Harmonica

 

Audio záznam z koncertu