Silvestrovské video Junior Big Bandu

Silvestrovské video Junior Big Bandu

Vážení přátelé, rodiče, žáci a příznivci školy,

chceme vás tímto pozvat ke zhlédnutí videa, které pro vás připravili žáci a učitelé Junior Big Bandu. Uvidíte, že i distanční výuka dává nové podněty k činnostem žáků, např. v podobě distančních nahrávek, zajímavé práce ve studiu a úsměvného natáčení v prostorách školy.

Snad ve vás silvestrovké video vyvolá dobrou náladu a úsměv na tváři po celý nastávající rok 2021.
Tak hodně zdraví a pozitivní energie vám přeje Junior Big band školy.

Dětské pěvecké sbory natočily vánoční CD

Dětské pěvecké sbory natočily vánoční CD

DPS Červánek a Jitřenka stihly před pandemií natočit Vánoční CD, které se právě v těchto dnech dokončilo. Přinášíme tímto vánoční pozdravy všem našim příznivcům v podobě audio ukázky  a v případě zájmu kontakt na paní učitelku Kubečkovou ( tel,: 731 358 137).
Přejeme Vám všem šťastný nový rok a věříme , že naše nahrávky Vás potěší a přinesou pohodu v této nelehké době. Manželé Kubečkovi

 

Audio ukázky
Gordon Young: Alleluia

 

Spiritual: Ipharadisi

  

IHelge Förde, arr. Robert Sund: If you’re happy

  

Tradicional, arr. Juan Tony Guzman Cantemos a Maria

 

Obal CD
Vánoční CD pěveckých sborůVánoční CD pěveckých sborů

 

Úspěchy žáků na soutěži Karlovarský skřivánek

Úspěchy žáků na soutěži Karlovarský skřivánek

  • 3. místo Natálie Syrovátková
  • 2. místa: Veronika Smrčková a Veronika Rejchrtová
  • 1. místa: Adélka Olbortová, Kateřina Pozděnová
  • 1.místo s postupem: Kristýna Vojtěchová

Vystoupení v Hospici Anežky České

Vystoupení v Hospici Anežky České

V úterý 12. 11 .2019 se žáci hudebního oboru naší školy zúčastnili a svým vystoupením zpestřili Den otevřených dveří v Hospici Anežky České. V půlhodinovém odpoledním pásmu se představili D. Kozlová a K. Kábrtová na violoncello, M. Hejna na kontrabas, A. Nocarová, V. Bařtipánová a N. Machová na flétny a E. Burešová a S. Hejnová na klavír. Vystoupení žáků velmi potěšilo návštěvníky, klienty a personál Hospice. Zároveň bylo generálkou na večerní vystoupení v ZUŠ. Všem zúčastněným bych chtěla poděkovat za vzornou reprezentaci školy. Zvláštní poděkování patří paní učitelce Janě Šimkové Vitverové, která svým dopoledním koncertem na violoncello též podpořila vydařený den v Hospici.

Prohlédněte si fotografie z vystoupení

Vystoupení v Hospici Anežky České

Akordeonový orchestr MUSICA HARMONICA oslavil své 20. výročí

Akordeonový orchestr MUSICA HARMONICA oslavil své 20. výročí

Se skvělými hosty od nás i ze zahraničí, za podpory svých příznivců a posluchačů a také v úžasné formě, oslavil akordeonový orchestr ZUŠ Červený Kostelec v Divadle J. K. Tyla své 20. narozeniny. Koncert, na kterém zazněly skladby napříč staletími, od hudby současné, muzikálové, moderní i klasické. Vše pod taktovkou Jaroslava Kubečka, který je zakladatelem souboru a více jak 30 let působí na naší umělecké škole. „Jarda“, jak mu každý říká, udává ten správný směr všem zájemcům o akordeon. Koncert se konal v duchu setkání žáků současných i bývalých, někteří se již věnují hudbě na profesionální úrovni a nadále s orchestrem rádi spolupracují. Příkladem bylo vystoupení skvělého bubeníka Jakuba Nývlta s kapelou Karol komenda Grup ze Slovenska, nebo akordeonisty Jana Kašpara, studujícího na konzervatoři J. Ježka v Praze. Velikou lahůdkou koncertu bylo vystoupení Českého akordeonového tria Královské akademie v Dánsku, seskupení tří mladých akordeonistů, kteří dnes patří mezi výrazné hudební osobnosti u nás i v zahraničí. V programu vystoupily i dětské pěvecké sbory Ozvěna (Slovensko) a Červánek, sbory, s kterými orchestr tradičně vystupuje.

Ještě jednou blahopřejeme orchestru k jeho mladým narozeninám, děkujeme za výjimečný hudební zážitek a přejeme všem členům spoustu koncertů a setkání, kde posluchači odchází s tak krásným pocitem z hudby, jako jsme my odcházeli z toho nedělního.

Děkujeme Spolku SRPDŠ při ZUŠ za uspořádání narozeninového koncertu. Také děkujeme Městu Červený Kostelec a autodopravě Volhejn s.r.o. za finanční podporu projektu.

za ZUŠ MgA. Leoš Nývlt, ředitel školy

Prohlédněte si fotografie z narozeninového koncertu

Výročí Musica Harmonica

 

Audio záznam z koncertu

Výtvarný plenér

Výtvarný plenér

Dne 18. září jsme s žáky z výtvarného oboru malovali krajinu v plenéru. První zastávkou byl rybník Špinka. Poté jsem se přemístili nad Rtyni v Podkrkonoší, kde žáci zaznamenali pohled na hory. I přes nepřízeň počasí se díla žákům podařila a my jim tímto děkujeme za velké nasazení při tvorbě. Výtvarné práce bude možné zhlédnout na výstavě Otisky krajiny od 26. 9. do 31. 10. 2019  v Zahradní kavárně Trees Červený Kostelec.

Fotomomentky z akce

Výtvarný plenér

Mimořádný koncert hudebních hvězd u nás v Kostelci

Mimořádný koncert hudebních hvězd u nás v Kostelci
Divadlo J. K. Tyla dne 13. října 2019 v 17 hodin

Vážení rodiče a milí hosté programů školy,

dovolte nám, abychom vás pozvali na koncert akordeonového orchestru MUSICA HARMONICA, který v tomto školním roce oslaví své 20. výročí od svého založení. K tomuto výročí jsme pozvali několik významných hostů. Věříme, že toto mimořádné hudební setkání bude důstojnou oslavou a zároveň výjimečných hudebním zážitkem pro vás.

Hosté:

Check Accordion Trio /české akordeonové trio Královské akademie v Dánsku/

USKUPENÍ TŘÍ MLADÝCH AKORDEONISTŮ STUDUJÍCÍCH POD VEDENÍM DOC. JYTTE VON RÜDEN NA NÁRODNÍ HUDEBNÍ AKADEMII V DÁNSKÉM ODENSE. Trio vzniklo v roce 2017 a již za tak krátkou dobu si vydobylo uznání jak v rámci široké, tak i odborné veřejnosti v České republice i v Dánsku, především díky velmi rozmanitému repertoáru. Hlavním cílem Markéty Laštovičkové, Marie Čejnové a Michala Karbana je ukázat akordeon ve všech možných polohách a hudebních žánrech. Zaměřují se především na klasickou hudbu, ale v repertoáru nalezneme i moderní akordeonovou literaturu, balkánskou hudbu, argentinská tanga či minimalistické skladby.

kapela Karol Komenda Grup

Slovenský kytarista a zpěvák KAROL KOMENDA se v roce 2013 proslavil účastí v soutěži Česko-slovenká SuperStar, kde dokázal oslovit porotu i televizní diváky natolik, že ho poslali rovnou do finále této talentové soutěže. Během koncertu se představí za doprovodu vynikajícího baskytaristy Samuela Barcíka a Jakuba Nývlta – bývalého žáka školy, dnes vyhledávaného hráče na bicí.

Během koncertu vystoupí zahraniční host ze Slovenska – DPS Ozvěna spolu s DPS Červánek

Řídí: Jaroslava Kubeček

Moderuje: František Šedivý Čro VLTAVA

Partneři projektu: Město Červený Kostelec, MKS Červený Kostelec, Autodoprava Volhejn s.r.o.

Předprodej: IC Červený Kostelec , www.123vstupenka.cz

 

Karol Komenda Check Accordion Trio

Zahradní slavnost školy, jako předzvěst prázdnin…

Zahradní slavnost školy, jako předzvěst prázdnin…

Letošní školní rok je opět u konce. Až budete číst tyto řádky, žáci i učitelé budou již na zasloužených prázdninách. Budova školy uzamkne své dveře. Zkrátka a jednoduše, i my si musíme odpočinout, načerpat novou energii, abychom, až září zaťuká na dveře, byli připraveni vytvářet společně se žáky nové umělecké projekty a mohli tak potěšit Vás, naše fanoušky, přátelé, diváky i posluchače.

Děkuji tedy všem pedagogům i rodičům, kteří se na zdárném průběhu celého školního roku podíleli. Především musím poděkovat našim žákům, za jejich píli a krásný přístup k umění jako takovému. Nemohu opomenou poděkovat Městu Červený Kostelec a společnosti autodoprava Volhejn s.r.o. za celoroční podporu naší činnosti.

Přeji všem krásné prázdniny, užijte si léto a já se budu těšit na všechny v září.

MgA. Leoš Nývlt, ředitel školy

Fotogalerie Zahradní slavnosti 2019 na volnočasovém portálu Červeného Kostelce

 

Výroční koncert dětských pěveckých sborů

Výroční koncert dětských pěveckých sborů

Dne 2.6. se konal výroční koncert dětských pěveckých sborů Hvězdičky, Sluníčko, Červánek a Jitřenka – pod vedením paní učitelky Evy Kubečkové a s klavírním doprovodem Jaroslava Kubečka – v kostele CČSH, Husův sbor. V téměř zaplněném sále nám příznivci sborového a sólového zpěvu připravili velmi milou atmosféru a děti zpívaly také s velkou chutí a radostí. Děkujeme všem kteří se přišli podívat, přejeme jim krásné prázdniny a těšíme se na další společné setkání v příštím školním roce.
Výroční koncert dětských pěveckých sborů    Výroční koncert dětských pěveckých sborů